Maciej Żurawski i Kamil Grosicki zdobyli gole dla swoich zespołów w rozegranych podczas weekendu meczach w piłkarskich ligach zagranicznych. Do bramki, tyle że własnej, trafił również Jacek Bąk w spotkaniu ligi austriackiej. Mimo to Austria Wiedeń pokonała Sturm Graz 2:1.

Żurawski strzelił gola dla greckiej Larissy w wygranym 2:1 spotkaniu z Apollonem Kalamaria. To jego czwarta bramka w tamtejszej ekstraklasie. Grosicki natomiast wszedł na boisko w 54. minucie gry w meczu z FC Aarau i minutę przed końcem meczu zdobył jedynego gola. To jego pierwsze trafienie w lidze szwajcarskiej. Czerwoną kartką w spotkaniu z Tomem Tomsk (1:2) został ukarany Mariusz Jop z FK Moskwa.

Występy polskich piłkarzy na zagranicznych boiskach podczas weekendu:

Anglia:

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - 90 minut w meczu ligowym z Aston Villą (4:0)

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - poza kadrą na mecz ligowy z Boltonem Wanderers (3:2)

Grzegorz Rasiak (Bolton Wanderers) - od 81. minuty w meczu ligowym z Arsenalem Londyn (2:3)

Niemcy:

Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) - 88 minut w meczu ligowym z Hamburgerem SV (1:1)

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 78 minut w meczu ligowym z Energie Cottbus (1:2)

Tomasz Zdebel (VfL Bochum) - 51 minut, żółta kartka i asysta w meczu ligowym z Borussią Dortmund (3:3)

Marcin Mięciel (VfL Bochum) - rezerwowy w meczu ligowym z Borussią Dortmund (3:3)

Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz ligowy z Herthą Berlin (2:1)

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz ligowy z VfL Bochum (3:2)

Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) - od 54 minuty i gol w meczu ligowym z Hansą Rostock (1:0)

Dariusz Żuraw (Hannover 96) - rezerwowy w meczu ligowym z VfB Stuttgart (0:0)

Szkocja:

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Glasgow Rangers (0:1)

Łukasz Załuska (Dundee United) - 90 minut w meczu ligowym z Heart of Midlothian (0:1)

Zbigniew Małkowski (Inverness FC) - rezerwowy w meczu z Aberdeen (3:4)

Artur Krysiak (Gretna) - rezerwowy w meczu ligowym z St. Mirren (0:2)

Hiszpania:

Euzebiusz Smolarek (Racing Santander) - grał od 64. minuty w meczu ligowym z Espanyolem Barcelona (3:0)

Jerzy Dudek (Real Madryt) - wieczorem rozgrywa mecz ligowy z Sevillą

Francja:

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - nie zagrał w meczu ligowym z OSC Lille (2:0)

Holandia:

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - debiut w lidze holenderskiej, cały mecz ligowy z Heraclesem Almelo (0:0)

Belgia:

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Cercle Bruges (3:1)

Marcin Żewłakow (FC Dender) - 90 minut w meczu ligowym z Excelsiorem Mouscron (1:2)

Grecja:

Maciej Żurawski (Larissa) - 90 minut i bramka w ligowym meczu z Apollonem Kalamaria (2;1)

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - nie zagrał w meczu ligowym z AEK Ateny (0:4)

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Atromitosem (1:0)

Arkadiusz Malarz (Panathinaikos Ateny) - rezerwowy w meczu ligowym z Panioniosem Ateny (2:1)

Maciej Bykowski (Veria FC) - nie zagrał w meczu ligowym z Asteras Trypolis (0:2)

Maciej Murawski (Apollon Kalamaria) - 16 minut w meczu ligowym z Larissą (1:2)

Portugalia:

Paweł Kieszek (Sporting Braga) - 90 minut w meczu ligowym z Leixoes (0:0)

Antoni Łukasiewicz (Uniao Leiria) - od 76. minuty w meczu ligowym z Nationalem Madeira (0:2)

Przemysław Kaźmierczak (FC Porto) - wieczorem rozgrywa mecz z Belenenses Lizbona

Szwajcaria:

Kamil Grosicki (FC Sion) - grał od 54. minuty i zdobył gola w meczu ligowym z FC Aarau (1:0)

Zbigniew Zakrzewski (FC Thun) - rezerwowy w meczu ligowym z Young Boys Berno (0:4)

Austria:

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut, żółta kartka i samobójcza bramka w meczu ligowym ze Sturmem Graz (2:1)

Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - 90 minut w meczu ligowym ze Sturmem Graz (2:1)

Tomasz Wisio (LASK Linz) - 90 minut w meczu ligowym z Austrią Kaernten (1:2)

Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z LASK Linz (2:1)

Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut w meczu ligowym z Red Bull Salzburg (1:2)

Rumunia:

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - 90 minut w meczu ligowym z FC Vaslui (1:0)

Serbia:

Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad) - nie zagrał w meczu ligowym z Mladostią Łuczani (2:2)

Ukraina:

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - grał do 69. minuty meczu ligowego z Arsenałem Kijów (4:2)

Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków) - 90 minut w meczu ligowym z Czarnomorcem Odessa (1:0)

Maciej Nalepa (Karpaty Lwów) - rezerwowy w meczu ligowym z Żorią Ługańsk (3:0)

Rosja:

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - 90 minut w meczu ligowym z Amkarem Perm (2:1)

Mariusz Jop (FK Moskwa) - czerwona kartka w 45. minucie meczu ligowego z Tomem Tomsk (1:2)

Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara) - rezerwowy w meczu z Lokomotiwem Moskwa (0:2)

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - nie zagrał w meczu ligowym z Łucz-Energią Władywostok (0:1)

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - nie zagrał w meczu ligowym z Saturnem Ramieńskoje (1:0)