Hiszpanie wygrali w Sewilli z Niemcami 6:0 (3:0) w meczu grupy 4 Dywizji A piłkarskiej Ligi Narodów. To najwyższa porażka Niemców od 1931 roku.

Bohaterem meczu w Sewilli był Ferran Torres. 20-letni zawodnik, który latem przeszedł z Valencii do Manchesteru City, strzelił trzy gole. Ponadto bramki zdobyli Alvaro Morata, Rodri i Mikel Oyarzabal.

Niemcy ponieśli najwyższą porażkę od 1931 roku, od meczu towarzyskiego z Austrią (również 0:6).

Hiszpania dała nam lekcję wszystkiego, gry z piłką, ale również bez piłki
- przyznał pomocnik reprezentacji Niemiec Toni Kroos, na co dzień piłkarz Realu Madryt.

W bramce gości po raz 96. zagrał Manuel Neuer, dzięki czemu pobił rekord Seppa Maiera pod względem liczby występów golkiperów w reprezentacji Niemiec.

Dzisiaj rywale zdominowali nas na boisku. Nic nie funkcjonowało. W każdej formacji wyglądało to źle. Trzeba teraz wyciągnąć odpowiednie wnioski - przyznał trener gości Joachim Loew.

Hiszpanie wyprzedzili Niemców w tabeli i awansowali do przyszłorocznego turnieju finałowego Ligi Narodów, z udziałem czterech zwycięzców grup najwyższej dywizji.

Podopieczni Luis Enrique, którzy będą rywalami Polaków w mistrzostwach Europy 2021, zgromadzili w tabeli grupy A4 jedenaście punktów, a ich wtorkowi rywale - dziewięć.

Mecz trzeciej Ukrainy na wyjeździe z czwartą Szwajcarią został odwołany z powodu kolejnych przypadków koronawirusa w ekipie gości.

W grupie A3 już wcześniej pewna pierwszego miejsca była Francja. We wtorek "Trójkolorowi" pokonali u siebie 4:2 Szwedów, kolejnych rywali Polaków w ME 2021.

Wprawdzie goście prowadzili w Saint-Denis pod Paryżem od piątej minuty po golu Viktora Claessona, ale później trafili Olivier Giroud (dwukrotnie) oraz Benjamin Pavard. W 88. minucie bramkę dla Szwecji zdobył Robin Quaison, jednak ostatnie słowo należało do Franuzów, którzy ustalili wynik meczu w 90+5. minucie (Olivier Giroud).

Porażka kosztowała Szwedów spadek do drugiej dywizji. Zgromadzili trzy punkty, podobnie jak trzeci w tabeli Chorwaci. Mieli identyczny bilans bezpośrednich meczów z tym rywalem (wygrali ze sobą po 2:1), ale minimalnie gorszy bramkowy.

We wtorek Chorwacja uległa u siebie Portugalii 2:3, grając od 51. minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marko Roga.

Francuzi
zdobyli w tej grupie 16 punktów, a Portugalia, która nie obroni trofeum z pierwszej edycji LN - 13.

W dywizji C (trzeci poziom) Czarnogóra pokonała we wtorek Cypr 4:0 i wygrała grupę 1, awansując do dywizji B.

W środę zaprezentują się m.in. polscy piłkarze, który w grupie A1 zagrają w Chorzowie z Holandią.

Biało-czerwoni zachowali niewielką szansę awansu do turnieju finałowego, przełożonego na październik 2021, ale przede wszystkim chcą zrehabilitować się za niedzielną porażkę w bardzo słabym stylu w Reggio Emilia z Włochami 0:2.

Po tym spotkaniu podopieczni Jerzego Brzęczka spadli na trzecią pozycję w tabeli, jednak nie stracili szansy na pierwsze miejsce i awans do Final Four. Muszą jednak pokonać Holendrów, a prowadzący w tabeli Włosi przegrać na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną, będącą już bez szans utrzymania się w dywizji A.