Rafał Majka wygrał na szczycie Rogla trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Słowenii i zdobył koszulkę lidera. Zawodnik ekipy Bora-Hansgrohe wyprzedził na finiszu Włocha Giovanniego Viscontiego (Bahrain) oraz Australijczyka Jacka Haiga (Orica). Na ósmej pozycji dojechał do mety Paweł Cieślik (Elkov-Author) ze stratą 1.04 do zwycięzcy.

Rafał Majka (zdj. arch.) /PAP/Leszek Szymański /PAP

Etap rozstrzygnął się na 17-kilometrowym podjeździe na Roglę, szczyt w pasmie Pohorje. Majka podkręcił na nim tempo, gubiąc kolejnych rywali, z wyjątkiem Viscontiego i Haiga. Na ostatnich metrach Włoch próbował atakować, ale brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro skutecznie go skontrował.

To drugie zwycięstwo Majki w tym sezonie, po etapowym sukcesie w majowym wyścigu Dookoła Kalifornii. W klasyfikacji generalnej mistrz Polski wyprzedza o osiem sekund Viscontiego oraz o 18 Haiga. Cieślik zajmuje ósme miejsce, tracąc do lidera 1.14.

Wyścig zakończy się w niedzielę etapem do Novego Mesta. Dla Majki to jeden z ostatnich sprawdzianów przed lipcowym Tour de France.