Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu w 2011 roku wygrała z Mołdawią 1:0 (1:0) w Vila Real de Santo Antonio w Portugalii. Bramkę na wagę zwycięstwa w 15. minucie, po fatalnym błędzie mołdawskiego bramkarza, zdobył Dawid Plizga. W środę podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się z Norwegią.

W pierwszej połowie przewagę mieli reprezentanci Mołdawii, ale to Polacy schodzili na przerwę prowadząc 1:0. W 15. minucie spotkania Dawid Plizga zdecydował się na strzał z dystansu, przy którym błąd popełnił golkiper naszych rywali i piłka wpadła do bramki. Dogodne okazje do podwyższenia miał Dawid Nowak, ale napastnik GKS-u Bełchatów najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a później przestrzelił z kilku metrów po dośrodkowaniu z prawej strony Szymona Pawłowskiego.

Szansę na strzelenie gola mieli także piłkarze Mołdawii. Najlepszą okazję zmarnował w 7. minucie Anatolij Doros, który oddał mocny strzał po dośrodkowaniu z prawej strony Alexandara Suworowa, ale Grzegorz Sandomierski bardzo dobrą interwencją nie dopuścił do straty bramki.

W drugiej połowie spotkania podopieczni Franciszka Smudy ograniczali się właściwie tylko do przerywania akcji rywali. Jedyną dogodną okazję do strzelenia gola stworzyli sobie w czwartej minucie doliczonego czasu gry, ale Dawid Plizga zmarnował sytuację sam na sam. Kilka razy gorąco było pod bramką Grzegorza Sandomierskiego, ale pewnie interweniował golkiper Jagiellonii Białystok, a mołdawskim piłkarzom w kluczowych momentach zabrakło precyzji.

Mołdawia - Polska 0:1 (0:1)

Bramka: Dawid Plizga (15)

Sędzia: Ivo Santos (Portugalia)

Mołdawia: Stanislav Namasco, Vitalie Bordian, Victor Golovatenco, Petru Racu, Vadim Bolohan, Igor Tigirlas, Alexandru Epureanu, Eugeniu Cebotariu, Alexandr Suvorov, Igor Picusciac, Anatolie Doros

Polska: Grzegorz Sandomierski, Marcin Kikut, Piotr Celeban, Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiewicz, Szymon Pawłowski, Janusz Gol, Dawid Plizga, Ariel Borysiuk, Michał Kucharczyk, Dawid Nowak