Piłkarz Borussii Dortmund Łukasz Piszczek został wybrany przez fachowy magazyn "Kicker" do najlepszej jedenastki 23. kolejki Bundesligi. Za występ w niedzielnym meczu z Hoffenheim, wygranym przez Borussię 3:1, polski obrońca został oceniony na 2,5. Taką samą notę dostał Robert Lewandowski, który w sobotnim, wygranym 2:0 spotkaniu Bayernu Monachium z VfL Wolfsburg strzelił w 74. minucie bramkę.

Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund i zawodnik Hoffenheim Kevin Volland /BERND THISSEN /PAP/EPA

Kapitan reprezentacji Polski został tym samym samodzielnym liderem rankingu "Kickera" ze średnią notą 2,48. Drugi jest jego klubowy kolega Thomas Mueller, który może pochwalić się średnią 2,50.

Łukasz Piszczek znalazł się w jedenastce kolejki według "Kickera" po raz drugi w tym sezonie. Po raz pierwszy wyróżniono go 25 stycznia, po przerwie zimowej Bundesligi. Wtedy do najlepszej jedenastki trafił także - po raz czwarty w sezonie - Robert Lewandowski.

W łącznej punktacji rankingu Piszczek zajmuje aktualnie 59. miejsce ze średnią 3,21.