Piotr Zieliński zdobył bramkę, a jego Napoli wygrało u siebie z Lazio Rzym 4:0 w meczu 14. kolejki włoskiej ekstraklasy. To czwarty w tym sezonie Serie A gol polskiego piłkarza. Napoli jest liderem tabeli.

Zieliński otworzył wynik w siódmej minucie. Obrońca Lazio wybił piłkę spod nóg Driesa Mertensa, ale dopadł do niej Polak i z około dziesięciu metrów umieścił w siatce.

Kolejne dwie bramki Napoli zdobyło jeszcze przed przerwą, a autorem obu trafień był Mertens. Belg na listę strzelców wpisał się w 10. i 29. minucie. Wyjątkowej urody był drugi z tych goli, gdy uderzył bez przyjęcia tuż sprzed pola karnego.

Wynik w 85. minucie ustalił Fabian Ruiz.

Zieliński zszedł z boiska w 73. minucie, kiedy zastąpił go Diego Demme.

Napoli tym samym w wielkim stylu uczciło pierwszą rocznicę śmierci Diego Maradony, która dokładnie wypadała trzy dni temu. Przed spotkaniem odsłonięto pomnik legendarnego Argentyńczyka, a piłkarze mieli na koszulkach jego podobiznę.

W tabeli Napoli jest liderem ma teraz trzy punkty przewagi nad AC Milan, który wcześniej w niedzielę niespodziewanie przegrał u siebie z Sassuolo 1:3.

Początek meczu nie zwiastował problemów gospodarzy. W 24. minucie prowadzenie dał im Alessio Romagnoli. Do przerwy przegrywali jednak 1:2 - wyrównał Gianluca Scamacca, następnie samobójcze trafienie zanotował Simon Kjaer.

W 66. minucie na 3:1 strzelił Domenico Berardi. Milan kończył mecz w dziesiątkę, bo w 77. minucie czerwoną kartką ukarany został Romagnoli.