Vive Targi Kielce obroniło mistrzostwo Polski. Podopieczni Bogdana Wenty w środowy wieczór wygrali po dwóch dogrywkach z MMTS Kwidzyn 36:32 i zwyciężyli w finałowej rywalizacji 3:0. Tym samym kielczanie zakończyli sezon z kompletem 31 zwycięstw.

Kibice zgromadzeni w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kwidzynie byli świadkami niezwykle emocjonującego spotkania, zwłaszcza w końcówce, gdzie obie drużyny grały ambitnie i nieustępliwie. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 25:25 i o wszystkim rozstrzygnąć musiała dogrywka.

Pierwsze dziesięć minut doliczonego czasu gry także zakończyło się równowagą i spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w drugiej dogrywce, w której obrońcy tytułu odskoczyli gospodarzom na kilka bramek i ostatecznie zwyciężyli 36:32.

Dla Vive Targi Kielce jest to ósme w historii mistrzostwo Polski.

MMTS Kwidzyn - Vive Targi Kielce 25:25 (12:13) po dwóch dogrywkach: 32:36