Ekwador i Korea Południowa uzupełniły grono półfinalistów piłkarskich mistrzostw świata do lat 20, które odbywają się w Polsce. Zespół z Ameryki Południowej pokonał USA 2:1, a Azjaci, po remisie 3:3, wygrali z Senegalem w rzutach karnych 3-2.

Jak zauważają komentatorzy, szczególnie dramatyczny przebieg miało to drugie spotkanie. Gdy wydawało się, że drużyna z Afryki rozstrzygnie losy spotkania po 90 minutach, w ósmej doliczonej minucie gola wyrównującego na 2:2 uzyskali piłkarze z Korei Południowej.

W dogrywce Azjaci uzyskali prowadzenie w 96. minucie i byli już o krok od awansu, ale ambitnie atakującym Senegalczykom udało się wyrównać w ostatniej akcji meczu.

Konkurs rzutów karnych zaczął się od dwóch niepowodzeń Koreańczyków i po dwóch seriach Senegal prowadził 1-0. Po czterech był już remis 2-2, a w ostatniej bramkarz ekipy z Afryki Dialy Ndiaye obronił wprawdzie uderzenie Se-Hun Oha, ale po konsultacji z asystentem wideo (VAR) sędzia nakazał powtórzyć "jedenastkę". Senegalczyk wybiegł przed strzałem przed linię bramki, za co został ukarany żółtą kartką.

W drugim podejściu napastnik reprezentacji Korei Płd. był już bardziej skuteczny. Chwilę później Ousseynou Cavin Diagne posłał piłkę nad poprzeczką, przesądzając o triumfie Azjatów.

W piątek swój mecz wygrali Włosi, którzy w 1/8 finału wyeliminowali Polaków. Tym razem pokonali drużynę Mali 4:2 i w półfinale zagrają z Ukrainą. Ekipa ze wschodniej Europy wygrała z Kolumbią 1:0.

Półfinały zostaną rozegrane we wtorek w Gdyni, gdzie zmierzą się dwie ekipy ze Starego Kontynentu, oraz w Lublinie, gdzie zagrają Ekwador i Korea Południowa.

Mistrzostwa zakończą się 15 czerwca meczem finałowym w Łodzi, a dzień wcześniej w Gdyni odbędzie się spotkanie o trzecie miejsce.