To będzie tydzień, który rozstrzygnie losy kolarskiego wyścigu Tour de France. Będą też emocje dla fanów futbolu - Legia Warszawa, Lech Poznań i Jagiellonia Białystok powalczą o awans do kolejnej rundy eliminacji europejskich pucharów.

Tour de France /YOAN VALAT /PAP/EPA

Sytuacja Legii Warszawa jest właściwie klarowna. Po pokonaniu na wyjeździe IFK Mariehamn w środowym rewanżu u siebie trzeba tylko obronić solidną przewagę. W trudniejszej sytuacji są na pewno nasze zespoły rywalizujące w eliminacjach Ligi Europy. W czwartek u siebie Lech Poznań musi odrobić straty po porażce 2:3 z norweskim Haugesund, a Jagiellonia Białystok musi powalczyć z azerskim FK Gabala po wyjazdowym remisie 1:1. Kolejny weekend to oczywiście także 2. kolejka Ekstraklasy.

Po wolnym poniedziałku, we wtorek na rowerowe siodełka wsiądą znów kolarze rywalizujący w Tour de France. To będzie już ostatni i najważniejszy etap Wielkiej Pętli. Kluczowe mogą okazać się etapy zaplanowane na środę i czwartek. Zapewne w górach wszystko się rozstrzygnie. Nie da się jednak wykluczyć, że dopiero sobotnia jazda indywidualna na czas da nam odpowiedź na najważniejsze pytanie. W niedzielę w Paryżu oczywiście będzie już tylko szampan i etap przyjaźni.

Wolnego nie będą miały na pewno nasze siatkarki. Po turnieju World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim Polki w kolejny weekend rozegrają trzy mecze w Korei Południowej. Po tych spotkaniach dowiemy się czy biało-czerwone awansują do turnieju finałowego. Z kolei siatkarze cały czas będą trenować w Spale. Kadra Ferdinando de Giorgiego będzie kontynuować przygotowania do Eurovolley’u. 

(az)