Valencia pokonała przed własną publicznością AS Monaco 3:1 w najciekawszym środowym meczu 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. U siebie wygrał też Celtic Glasgow, natomiast cenne wyjazdowe zwycięstwa odniosły Szachtar Donieck i Dinamo Zagrzeb.

Valencia pokonała przed własną publicznością AS Monaco 3:1 /MANUEL BRUQUE /PAP/EPA

Valencia, czwarty zespół poprzedniego sezonu ekstraklasy hiszpańskiej, rozpoczęła środowe spotkanie bardzo dobrze. Już w czwartej minucie do siatki bramki gości trafił Rodrigo. "Nietoperze" grały szybko i kontrolowały przebieg spotkania w pierwszej połowie.

Po przerwie jednak doszło do rozluźnienia w ich szeregach. Po błędzie defensywy gospodarzy do wyrównania doprowadził w 49. minucie Chorwat Mario Pasalic. Valencia potrafiła odpowiedzieć dwoma kolejnymi trafieniami - Daniego Parejo w 59. i Algierczyka Sofiane'a Feghoulego w 86. minucie. Taki wynik nie daje jednak zupełnego komfortu drużynie ze wschodniego wybrzeża Hiszpanii, ponieważ porażka 0:2 w rewanżu premiowałaby awansem Monaco.

Pomimo zwycięstwa piłkarze Celticu również nie mogą być spokojni. Przed własną publicznością pokonali oni Malmoe FF 3:2 i będą musieli być bardzo skoncentrowani w rewanżu w Szwecji.

Mistrz Chorwacji Dinamo Zagrzeb odrobił jednobramkową stratę z najlepszym w Albanii Skenderbeu Korcza i wygrał na wyjeździe 2:1. Z kolei Szachtar pokonał 1:0 w Wiedniu bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie Rapid, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Ajax Amsterdam.

Pogromca Lecha Poznań FC Basel tylko zremisował w Szwajcarii z izraelskim Maccabi Tel Awiw 2:2.

W najciekawszych środowych meczach Manchester United pokonał FC Brugge 3:1, a drużyna Lazio Rzym, także u siebie, wygrała z Bayerem Leverkusen 1:0. Zwycięstwa odnieśli też mistrz Kazachstanu FK Astana (1:0 z cypryjskim APOELem Nikozja), a także Sporting Lizbona (2:1 nad CSKA Moskwa) oraz BATE Borysów (wygrana 1:0 z Partizanem Belgrad).

Rewanże odbędą się za tydzień.

Wyniki meczów 4. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów:

wtorek, 18 sierpnia

ścieżka mistrzowska

FK Astana (Kazachstan) - APOEL Nikozja (Cypr)            1:0 (1:0)
BATE Borysów (Białoruś) - Partizan Belgrad (Serbia)      1:0 (0:0)

ścieżka ligowa

Sporting Lizbona (Portugalia) - CSKA Moskwa (Rosja)      2:1 (1:1)
Manchester United (Anglia) - FC Brugge (Belgia)          3:1 (2:1)
Lazio Rzym (Włochy) - Bayer Leverkusen (Niemcy)          1:0 (0:0)

środa, 19 sierpnia

ścieżka mistrzowskaFC Basel (Szwajcaria) - Maccabi Tel Awiw (Izrael)        2:2 (1:1)
Skenderbeu Korcza (Albania) - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) 1:2 (1:0)
Celtic Glasgow (Szkocja) - Malmoe FF (Szwecja)           3:2 (2:0)

Rapid Wiedeń (Austria) - Szachtar Donieck (Ukraina)      0:1 (0:1)
Valencia (Hiszpania) - AS Monaco                         3:1 (1:0)