Piłkarze Manchesteru United pokonali FC Brugge 3:1, a drużyna Lazio Rzym, także u siebie, wygrała z Bayerem Leverkusen 1:0 w najciekawszych wtorkowych spotkaniach 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pozostałe spotkania odbędą się w środę. Rewanże za tydzień.

"Czerwone diabły" przegrywały z FC Brugge od ósmej minuty po samobójczym golu Michaela Carricka, ale jeszcze w pierwszej połowie dwie efektowne bramki po strzałach z dystansu zdobył Holender Memphis Depay, sprowadzony latem z PSV Eindhoven.

W końcówce spotkania, gdy goście grali już w dziesiątkę (czerwona kartka Brandona Mechele w 80. minucie), wynik na 3:1 podwyższył strzałem głową Belg Marouane Fellaini.
W Rzymie o zwycięstwie Lazio nad Bayerem Leverkusen rozstrzygnął gol w 77. minucie Senegalczyka Balde Diao Keity.

Piłkarze mistrza Kazachstanu FK Astana pokonali u siebie cypryjski APOEL Nikozja 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 13. minucie Bauyrżan Żołszijew po strzale głową. Od 46. minuty w ekipie gości wystąpił Mateusz Piątkowski, do niedawna napastnik Jagiellonii Białystok. Całe spotkanie w drużynie cypryjskiej rozegrał były obrońca Legii Warszawa Hiszpan Inaki Astiz, a od 63. minuty - były pomocnik Lecha Poznań i Wisły Kraków Bośniak Semir Stilic.

Ponadto zwycięstwa we wtorek odniosły Sporting Lizbona (2:1 nad CSKA Moskwa) oraz BATE Borysów (wygrana 1:0 z Partizanem Belgrad).

W 4. rundzie eliminacji LM nie ma polskiego zespołu. Piłkarze Lecha Poznań odpadli w poprzedniej fazie po porażkach z FC Basel 1:3 u siebie i 0:1 na wyjeździe. Teraz zagrają w ostatniej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej.