Tomasz Kuszczak udanie zadebiutował w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jego Manchester United wygrał z AS Roma 1:0, a bramkarz reprezentacji Polski popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Był kapitalny - tak podsumował grę Tomasza Kuszczaka menedżer Manchesteru United, sir Alex Ferguson.

Bohaterem Manchesteru był Wayne Rooney. W 70. minucie angielski napastnik otrzymał dobre podanie od Naniego i bez namysłu strzelił. Golkiper Romy nie zdołał sięgnąć piłki, która odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Kilka minut przed zakończeniem spotkania urazu głowy doznał Cristiano Ronaldo. Trener Alex Ferguson wcześniej wykorzystał już limit trzech zmian i angielski klub musiał kończyć spotkanie w dziesiątkę.

Manchester United: Tomasz Kuszczak; John O'Shea, Nemanja Vidic, Rio Ferdinand, Patrice Evra; Cristiano Ronaldo, Michael Carrick, Paul Scholes, Nani (80-Ryan Giggs); Louis Saha (66-Carlos Tevez), Wayne Rooney (85-Anderson).

AS Roma: Gianluca Curci; Cicinho, Juan, Philippe Mexes, Max Tonetto; Daniele De Rossi, Alberto Aquilani (62-David Pizarro), Ludovic Giuly (80-Mauro Esposito), Simone Perrotta, Mancini (74- Mirko Vucinic); Francesco Totti.