Dynamo Kijów, w barwach którego do 71. minuty grał Tomasz Kędziora, pokonało na wyjeździe Sturm Graz 2:1 po dogrywce i awansowało do czwartej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Ta sztuka nie udała się Łudogorcowi Razgrad, w którym wystąpił Jakub Piotrowski.

Dynamo w ubiegłym tygodniu grało w roli gospodarza w Łodzi i na stadionie ŁKS zwyciężyło 1:0. Po 90 minutach rewanżu w Austrii to Sturm prowadził takim wynikiem po golu Duńczyka Rasmusa Hoejlunda (27.). Jednak w dogrywce ukraiński zespół trafił do siatki rywali dwukrotnie, a na listę strzelców wpisali się Kostiantyn Wiwczarenko (97.) i Wiktor Cygankow (112.).

W kolejnej, ostatniej już rundzie eliminacji Dynamo zagra z Benficą Lizbona, która pewnie pokonała FC Midtjylland (4:1 u siebie i 3:1 w rewanżu).

Piotrowski rozegrał całe spotkanie w barwach Łudogorca, ale jego zespół okazał się gorszy od Dinama Zagrzeb. Przed tygodniem przegrał u siebie 1:2, a w rewanżu 2:4.

Goście przez większość spotkania grali w osłabieniu, a w końcówce nawet w ósemkę. Już w 17. minucie drugą żółtą kartkę dostał kolega Piotrowskiego z linii pomocy Dominik Jankow. W 73. jego los podzielił brazylijski napastnik Rick, a w 86. Słoweniec Zan Karnicnik.

Trudnej sztuki dokonał zespół Rangers FC. Po porażce w Belgii z St Gilloise 0:2 szkockiej ekipie udało się z nawiązką odrobić stratę i zwyciężyć 3:0. O wstęp do fazy grupowej zagra z PSV Eindhoven, które dopiero po dogrywce pokonało AS Monaco 3:2. W pierwszym meczu był remis 1:1.

Przepustkę do fazy grupowej Champions League daje dopiero triumf w czwartej rundzie, która zostanie rozegrana 16/17 i 23/24 sierpnia. Do gry przystąpi wówczas FC Kopenhaga, w której jednym z bramkarzy jest Kamil Grabara. Rywalem będzie turecki Trabzonspor.

Losowanie fazy grupowej zaplanowano na 26 sierpnia.