Legia Warszawa wygrała z Zorią Ługańsk 3:2 (1:1) w rewanżowym meczu 4. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej i awansowała do fazy grupowej. Pierwsze spotkanie wicemistrzowie Polski wygrali 1:0.

Pechowo spotkanie rozpoczął Michał Pazdan, który już w siódmej minucie opuścił boisko trzymając się za prawą rękę. Dziewięć minut później gospodarze objęli prowadzenie. Z prawej strony z rzutu wolnego dośrodkowywał Tomasz Brzyski. Nikt jednak nie przeciął lotu piłki i ta wpadła do bramki obok zdezorientowanego Mykyty Szewczenki.

Goście w pierwszej części spotkania byli nieco zdeprymowani atmosferą przy Łazienkowskiej. Popełniali bowiem proste błędy i nie potrafili zagrozić bramce Dusana Kuciaka. Największe zagrożenie stwarzał Zeljko Ljubenovic, który groźnie strzelał z rzutów wolnych. Jednak to Dmytro Chomczenowski pokonał słowackiego bramkarza z rzutu wolnego. Lewy pomocnik, który według mediów może się przenieść do Jagiellonii Białystok, z około 25 metrów popisał się precyzyjnym strzałem.

Legia mogła schodzić na przerwę prowadząc. Jednak Nemanja Nikolic - po akcji Michała Kucharczyka - nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Zorii.

Po zmianie stron podopieczni Henninga Berga kontrolowali przebieg gry. W ofensywie brylował Guilherme. I to właśnie Brazylijczyk pokonał Szewczenkę w 62. minucie. Kucharczyk oddał lekki i nieprzygotowany strzał sprzed pola karnego, a Guilherme piętą zmienił kierunek lotu piłki i ta wpadła do bramki.

Gospodarze krótko cieszyli się z prowadzenia, bo niespełna cztery minuty później mocnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Rusłan Malinowski. 22-letni pomocnik posłał piłkę nad murem, a z interwencją spóźnił się Kuciak.

Piłkarzom ukraińskiego zespołu do awansu brakowało jednej bramki i nie zamierzali się poddawać. Swoich szans próbował Iwan Petriak. W końcówce spotkanie gracze Zorii stracili jednak nadzieję na wywalczenie korzystnego rezultatu, a podopieczni Henninga Berga prowadzili grę z dala od własnej bramki.

W końcówce regulaminowego czasu gry Aleksandar Prijovic powinien zdobyć zwycięską bramkę dla Legii, ale minimalnie spudłował. Wyręczył go jednak Ondrej Duda, który w ostatniej minucie doliczonego czasu został sfaulowany w polu karnym i sam wykorzystał jedenastkę.

Losowanie grup Ligi Europejskiej odbędzie się w piątek o 13 w Monako.

Wcześniej awans do fazy grupowej LE zapewnił sobie Lech Poznań.

Legia Warszawa - Zoria Ługańsk 3:2 (1:1).

Bramki: 1:0 Tomasz Brzyski (16), 1:1 Dmytro Chomczenowski (39), 2:1 Guilherme (62), 2:2 Rusłan Malinowski (66), 3:2 Ondrej Duda (90+4-karny).

Żółte kartki: Legia - Michał Pazdan, Jakub Rzeźniczak, Ondrej Duda;  Zoria - Mykyta Kameniuka, Michaił Siwakow, Pyłyp Budkiwski, Jewhen Opanasenko.