Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali na własnym stadionie z Omonią Nikozja 0:0 w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Rewanż - 23 lipca na Cyprze.

Gospodarze nie zdołali wypracować żadnej zaliczki przed rewanżem na Cyprze, choć bezbramkowy remis w pucharach nie jest wynikiem złym. Spotkanie przebiegało w dość szybkim tempie, ale obie drużyny miały kłopot ze stwarzaniem podbramkowych sytuacji.

Jagiellonia zaczęła od mocnego uderzenia. Już pierwsza akcja mogła jej przynieść prowadzenie, ale Taras Romanczuk uderzył niecelnie po podaniu Patryka Tuszyńskiego. Niemal kopia ich akcji miała miejsce chwilę później, choć z drugiej strony boiska podał Gruzin Nika Dżalamidze, a spudłował Przemysław Frankowski.

Na następne groźne akcje pod bramką Kostasa Panayi kibice czekali do doliczonego do pierwszej połowy czasu gry. Najpierw w polu karnym gości zakotłowało się po indywidualnej akcji Dżalamidze, a następnie bramkarz Omonii obronił główkę Łotysza Igorsa Tarasovsa po "wrzutce" z wolnego Estończyka Konstantina Vassiljeva.

W drugiej połowie gra również toczyła się głównie w środku pola, a podbramkowych spięć było jak na lekarstwo. Piłkarze trenera Michała Probierza, podobnie jak przed przerwą, mocniej przycisnęli dopiero w końcówce, jednak ani Michał Gajos, ani Tuszyński nie znaleźli drogi do siatki rywali.

Kibice w Białymstoku w barwach cypryjskiego zespołu zobaczyli dwóch zawodników znanych z polskiej ligi. Całe spotkanie rozegrał Francuz Herold Goulon, który ma za sobą występy w Zawiszy Bydgoszcz, a w drugiej połowie dołączył do niego Słoweniec Andraż Kirm, przed laty piłkarz Wisły Kraków.

Jagiellonia Białystok - Omonia Nikozja 0:0.

Żółte kartki: Piotr Tomasik (Jagiellonia); Giorgios Ikonomidis, Gaossou Fofana, Ivan Runje, Cristovao Ramos (Omonia).

Sędzia: Bojan Pandzic (Szwecja). Widzów: 16 067.

Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Piotr Tomasik - Przemysław Frankowski (78. Karol Świderski), Taras Romanczuk (23. Konstantin Vassiljev; 85. Łukasz Sekulski), Maciej Gajos, Rafał Grzyb, Nika Dżalamidze - Patryk Tuszyński.

Omonia: Kostas Panayi - Ucza Łobżanidze, Cristovao Ramos, Ivan Runje, Renato Margaca - Gaossou Fofana (81. Marios Dimitriou), Herold Goulon, Giorgos Ikonomidis, Nuno Assis (89. Luciano Bebe), Andre Schembri (65. Andraż Kirm) - Cillian Sheridan.