Kamil Wilczek strzelił bramkę dla Broendby Kopenhaga, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z KRC Genk 2:5 w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Z kolei Łudogorec Razgrad pokonał na wyjeździe Torpedo Kutaisi 1:0. Rewanże za tydzień.

Piłkarska Liga Europejska /OLIVIER HOSLET /PAP/EPA

Wilczek strzelił bramkę w 51. minucie, doprowadzając do remisu 2:2. Później jednak dwie bramki, a w całym meczu w sumie trzy, strzelił tanzański napastnik Mbwana Samata. W końcówce swojego drugiego gola w tym spotkaniu dołożył wychowanek klubu Leandro Trossard i duński zespół przegrał 2:5. KRC Genk w poprzedniej rundzie wyeliminował Lecha Poznań.

Natomiast inny belgijski zespół KAA Gent, który wyeliminował Jagiellonię Białystok, bezbramkowo zremisował u siebie z Girondins Bordeaux.

Z kolei luksemburski F91 Dudelange, które w poprzedniej rundzie niespodziewanie był lepszy od mistrza Polski - Legii Warszawa, w czwartek pokonał rumuński CFR Cluj 2:0.

W zespole Łudogorca Jacek Góralski wszedł na boisko w 66. minucie, a Jakub Świerczok nie znalazł się w kadrze meczowej. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił w 45. minucie Brazylijczyk Wanderson.

Sheriff Tyraspol pokonał u siebie Karabach Agdam 1:0. Rezerwowym w zespole gości był Jakub Rzeźniczak. W kadrze meczowej Atalanty Bergamo zabrakło Arkadiusza Recy. Włoski zespół bezbramkowo zremisował u siebie z FC Kopenhaga.

W fazie grupowej LE wystąpi 48 drużyn podzielonych na 12 grup. W tym gronie znajdzie się 21 zwycięzców dwumeczów, 17 drużyn z najsilniejszych lig, zwolnionych z eliminacji, a także 10 ekip, które nie zdołały awansować do Ligi Mistrzów.