Widzew pokonał w Łodzi Cracovię 2:0 (1:0) w meczu 9. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobyli Dominik Kun i Marek Hanousek.

Dużo lepiej to spotkanie zaczęli łodzianie, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Po kombinacyjnej akcji w dobrej sytuacji znalazł się Hiszpan Jordi Sanchez, którego płaski strzał odbił Karol Niemczycki, ale bramkarz Cracovii nie miał już szans przy dobitce Dominika Kuna.

Także kolejne minuty w pierwszej połowie należały do Widzewa, który grał szybko i odważnie. Stwarzał też groźniejsze okazje, których nie wykorzystali jednak Łukasz Zjawiński i Kun. Znacznie słabiej prezentowali się piłkarze Cracovii, którzy grali wolno i przewidywanie. Przed przerwą goście nie stworzyli żadnej bramkowej okazji, za to w doliczonym czasie gry mogli stracić kolejnego gola.

W dobrych sytuacjach znajdował się Sanchez, ale pierwsze uderzenie hiszpańskiego napastnika Widzewa zatrzymało się na poprzeczce, drugie przeleciało obok słupka, a trzecie i czwarte obronił Niemczycki.

Również od szansy Sancheza zaczęła się druga część meczu. Tym razem Hiszpan strzelał z ostrego kąta i znów górą był bramkarz Cracovii. W końcu gospodarze doczekali się drugiej bramki. W 53. minucie prowadzenie Widzewa podwyższył Czech Marek Hanousek, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez Michała Siplaka.

Dopiero po stracie drugiego gola zespół Jacka Zielińskiego częściej gościł pod polem karnym Widzewa. Trudno im jednak było sforsować obronę dobrze broniącego się Widzewa. W zasadzie bramce Henricha Ravasa zagrozili tylko dwukrotnie po strzałach Jakuba Myszora i Patryka Makucha. W obu górą był słowacki bramkarz drużyny z Łodzi.

Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Dominik Kun (4), 2:0 Marek Hanousek (53-karny).

Żółta kartka - Widzew Łódź: Serafin Szota. Cracovia Kraków: Michał Rakoczy, Paweł Jaroszyński.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 17 031.

Widzew Łódź: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Martin Kreuzriegler - Karol Danielak (71. Paweł Zieliński), Dominik Kun (85. Kristoffer Hansen), Marek Hanousek, Fabio Nunes (22. Mato Milos) - Łukasz Zjawiński (71. Jakub Sypek), Jordi Sanchez, Juliusz Letniowski (85. Patryk Lipski).

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - David Jablonsky, Matej Rodin, Virgil Ghita - Cornel Rapa (56. Paweł Jaroszyński), Takuto Oshima, Mathias Hebo Rasmussen (84. Karol Knap), Michal Siplak (56. Otar Kakabadze) - Michał Rakoczy (56. Benjamin Kallman), Patryk Makuch, Jewhen Konoplanka (68. Jakub Myszor).