Piotr Zieliński zdobył gola dla Empoli w wygranym 2:0 spotkaniu 9. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej z Genoą. To pierwsze trafienie Polaka w Serie A. Czekał na nie do 54. występu.

Piotr Zieliński strzelił swojego pierwszego gola w lidze włoskiej /PAP/EPA/CLAUDIO GIOVANNINI /PAP/EPA

Piotr Zieliński rozegrał cały mecz, podobnie jak Łukasz Skorupski w bramce gospodarzy, który po raz drugi w sezonie zachował czyste konto.

Prowadzenie zapewnił Empoli Bośniak Rade Krunic krótko przed przerwą, a w 57. minucie wynik ustalił 21-letni Polak, który w tym sezonie po raz siódmy w spotkaniu ligowym spędził na boisku 90 minut. W 64. minucie został ukarany żółtą kartką.

Ekipa Empoli odniosła trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i z 10 pkt zajmuje 13. pozycję w tabeli. Jej sobotnia potyczka jednak dopiero zainaugurowała 9. kolejkę.