Michael Phelps, który po przerwie wrócił do pływania, prezentuje coraz lepszą formę. Na trzy tygodnie przed mistrzostwami USA po raz drugi pokonał swojego największego Ryana Lochte.

W sobotę na zawodach rozgrywanych w Athens (stan Georgia) Phelps był najszybszy na dystansie 100 m. st. grzbietowym. Uzyskał czas 53,88 s, o sekundę gorszy od swojego rekordu życiowego, gdy Lochte miał 54,40.

Dzień wcześniej Phelps triumfował na 100 m st. motylkowym, pokonał Lochte'a i uzyskał trzeci najlepszy tegoroczny czas na świecie - 51,67. Lochte, który jest po kontuzji kolana, zajął drugie miejsce - 53,08.

Michael Phelps, 18-krotny mistrz olimpijski, w kwietniu oficjalnie ogłosił, że zmienił decyzję i wraca do pływania. Pierwszym poważnym sprawdzianem będą dla niego mistrzostwa USA zaplanowane od 6 do 10 sierpnia w Irvine w Kalifornii. Później amerykańskich pływaków czeka start w mistrzostwach Pacyfiku w Gold Coast w Australii.