Robert Kubica ukończył 72. Rajd Polski na ósmym miejscu - Polak miał pecha i na ostatnim oesie złapał "kapcia". Rajd zwyciężył Francuz Sebastien Ogier.

Drugie miejsce zajął ze stratą 11,9 s Norweg Andreas Mikkelsen, a trzecie Estończyk Ott Tanak - strata 23 s.

Ogier po raz drugi z rzędu wygrał Rajd Polski i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej cyklu. Francuz triumfował na ostatnim odcinku (Power Stage), za co zdobył dodatkowo 3 pkt do klasyfikacji mistrzostw świata. To jego 29. zwycięstwo w rajdzie zaliczanym do mistrzostw świata, a piąte w tym sezonie.

Kubica, który przed ostatnim odcinkiem był siódmy, przebił tylne prawe koło i do mety jechał na "kapciu". Polak stracił do zwycięzcy 21,5 s i spadł na ósme miejsce.

Pecha miał także Fin Jari-Matti Latvala. Na tym samym co Kubica odcinku wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Uszkodzenia nie były poważne, Fin do mety dojechał, ale samochód był uszkodzony, z układu chłodzenia wyciekał płyn.

Latvala, aby był sklasyfikowany w rajdzie, musi jeszcze dojechać do mety w Mikołajkach. Jeżeli mu się nie uda, wszyscy kierowcy będący za nim w klasyfikacji automatycznie awansują o jedno miejsce.