Klub Fenerbahce Stambuł, którego autokar został sobotę wieczorem ostrzelany na autostradzie w pobliżu Trabzonu, domaga się przerwania rozgrywek. Piłkarze wracali z meczu ligowego w Rize. Ranny został kierowca autobusu.

Zawieszenie ligi jest nieuniknione, dopóki ten atak nie zostanie wyjaśniony w sposób satysfakcjonujący Fenerbahce i opinię publiczną - napisano na stronie internetowej klubu.

Krajowa federacja nie ustosunkowała się na razie do tego postulatu. Postanowiła jedynie odwołać zaplanowany na wtorek mecz Pucharu Turcji między Fenerbahce a Mersin Idmanyurdu.

Drużyna ze Stambułu wygrała w Rize 5:1. W trakcie pierwszej połowy boisko musiał opuścić zawodnik gospodarzy Ludovic Obraniak. Urodzony we Francji reprezentant Polski trafił do szpitala z powodów problemów kardiologicznych. Badania wykluczyły, by przeszedł zawał, ale noc spędził pod obserwacją lekarzy.