Polska sztafeta kobiet 4x100 m nie zdołała awansować do finału 14. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. W swojej serii eliminacyjnej Polki czasem 43,18 zajęły piąte miejsce, a w ogólnym bilansie dziesiąte. Nie powiodło się również sztafecie męskiej. Polacy zajęli piąte miejsce, a ostatecznie jedenaste.

Polska sztafeta kobiet biegła w składzie: Marika Popowicz, Weronika Wedler, Ewelina Ptak i Marta Jeschke. Serię wygrały broniące tytułu sprzed dwóch lat z południowokoreańskiego Daegu Amerykanki - 41,82.

Obok reprezentantek USA najlepsze wyniki w eliminacjach uzyskały Jamajki 41,87 i Francuzki 42,25.

Polska sztafeta mężczyzn biegła w składzie: Robert Kubaczyk, Grzegorz Zimniewicz, Karol Zalewski, Kamil Kryński.

Serię wygrali Brytyjczycy - 38,12. Drugie miejsce zajęli broniący tytułu sprzed dwóch lat z południowokoreańskiego Daegu Jamajczycy - 38,17, ale bez mistrza świata na 100 i 200 m Usaina Bolta.  Najlepszy wynik w eliminacjach uzyskali Amerykanie - 38,06.

W czasie tych mistrzostw w Moskwie Polacy zdobyli trzy medale: złoty Paweł Fajdek w rzucie młotem oraz dwa srebrne - w tej samej konkurencji Anita Włodarczyk  i Piotr Małachowski w rzucie dyskiem.