Usain Bolt podczas ostatniego biegu w Londynie złapał kontuzję i nie dobiegł do mety. Słynny biegacz, który zapowiedział zakończenie kariery, wchodził w skład reprezentacji Jamajki w sztafecie 4x100 metrów. Pierwsze miejsce zajęli Brytyjczycy, drugie Amerykanie, a trzecie - Japończycy.

Usain Bolt biegł w sztafecie jako ostatni. Słynny sprinter ma w dorobku 14 medali MŚ. W Londynie wcześniej biegł na 100 m i stanął na najniższym stopniu podium.

Brytyjczycy, którzy wywalczyli złoto, biegli w składzie: Chijindu Ujah, Adam Gemili, Daniel Talbot, Nethaneel Mitchell-Blake.

Brytyjczycy pokonali dystans w 37:47 s. Srebro zdobyli Amerykanie - z czasem 37:52 s, a brąz Japończycy - z czasem 38:04.

Triumf Amerykanek w sztafecie 4x100 m

Amerykanki - w składzie: Aaliyah Brown, Allyson Felix, Morolake Akinosun i Tori Bowie - wywalczyły złoty medal mistrzostw świata w sztafecie 4x100 m w Londynie. Pozostałe miejsca na podium zajęły Brytyjki i broniące tytułu Jamajki.

Triumfatorki przebiegły dystans w 41,82 s. Reprezentantki gospodarzy uzyskały wynik 42,12 s, a Jamajki -42,19 s.

Felix, która wywalczyła swój 15. medal MŚ, wyszła na prowadzenie w klasyfikacji multimedalistów tej imprezy. 31-letnia lekkoatletka - która ma w dorobku 10 złotych krążków, trzy srebrne i dwa brązowe - w Londynie wcześniej zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 m. 14 razy na podium stawali Jamajczyk Usain Bolt i jego rodaczka Merlene Ottey.

Amerykanka może jeszcze powiększyć swój bilans w niedzielę, kiedy prawdopodobnie wystartuje w sztafecie 4x400 m.