Zespół Fenerbahce Stambuł pokonał 3:0 (25:23, 25:22, 25:17) brazylijski Sollys Osasco w finale Klubowych Mistrzostw Świata, rozgrywanych w Katarze. Turecki zespół do wygranej poprowadziła Katarzyna Skowrońska-Dolata, która została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką turnieju.

W meczu o trzecie miejsce Foppapedretti Volley Bergamo pokonało dominikański Mirador 3:1 (25:8, 23:25, 25:8, 25:15).

Turniej o klubowe mistrzostwo świata kobiet został reaktywowany po szesnastu latach przerwy. O tytuł w Dausze rywalizowało sześć zespołów. Poprzednim zwycięzcą był brazylijski zespół Leites Nestle Jundiai.

Fenerbahce - Sollys Osasco 3:0 (25:23, 25:22, 25:17)

Fenerbahce: Sokołowa, Skowrońska-Dolata, Fofao, Fürst, Osmokrović, Erdem, Güneyligil (l) oraz Aydemir, Rasna

Osasco: Carolina, Adenizia, Thaisa, Jaqueline, Welissa, Natalia, Camila (l) oraz Samara, Thais, Ana Tiemi, Edneia