Kacper Larem (90 kg) i Rafał Filek (100 kg) odpadli w dzisiejszych eliminacjach zawodów Grand Prix judoków w chińskim Qingdao. Wczoraj bez powodzenia w chińskim turnieju startowali trzej inni reprezentanci Polski: Łukasz Kiełbasiński (60 kg), Tomasz Adamiec i Krzysztof Wiłkomirski (obaj 73 kg).

Larem wykonał waza-ari, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa nad brązowym medalistą wrześniowych mistrzostw świata w Tokio Rosjaninem Kiryłem Denisowem. Z kolei Filek, trzeci zawodnik zeszłorocznych mistrzostw europu U-23, przegrał 0:10 z mistrzem olimpijskim z Pekinu Tuvshinbayarem Naidanem z Mongolii.

Wczoraj w inauguracyjnym pojedynku Kiełbasiński przegrał 0:10 z mistrzem Europy i brązowym medalistą mistrzostw świata Rosjaninem Arsenem Gałcjanem. Adamiec i Wiłkomirski wygrali pierwsze walki, odpowiednio z Belgiem Jeanem-Yvesem Bottieau i Chińczykiem Liu Weiem. Niestety odpadli z turnieju po porażkach w drugiej rundzie z zawodnikiem gospodarzy Zeng Qingdongiem i brązowym medalistą kwietniowych Mistrzostw Europy w Wiedniu Francuzem Ugo Legrandem.