W 22. kolejce Bundesligi, lider, Bayer Leverkusen, pokonał 2:1 Wolfsburg. Wynik ten jednak nie odzwierciedla przebiegu spotkania, gdyż drugiego gola dla zespołu prowadzonego przez Juppa Heynckesa strzelił zawodnik "Wilków", Andre Lenz.

Na stadionie Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie miejscowy VfB przegrał 1:3 z Hamburgerem SV. To spotkanie przełamało dobrą passę piłkarzy Christiana Grossa. Wcześniej "Die Schwaben" wygrali pięć meczów z rzędu. Zwycięstwo zawodnikom Hamburgera zapewniły dwa trafienia byłego snajpera Realu Madryt, Ruuda van Nistelrooya, który wszedł na boisko dopiero w 65. minucie.

Werder Brema rozgromił aż 5:1 Hannover 96. Piłkarze Mirko Słomki nie dali rady świetnie dysponowanym zawodnikom Thomasa Schaafa. Szkoleniowiec "Bremeńczyków" stwierdził przed spotkaniem, że ma jasny cel - odrobić straty z początku sezonu i awansować do Ligi Mistrzów. Jak widać - nie rzucał słów na wiatr. Polskiego pomocnika, Jacka Krzynówka zabrakło w składzie na to spotkanie.

W meczu rozegranym na RewirPower Stadion Bochum niespodziewanie wygrało 2:1 z Hoffenheim. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze oddalili się od strefy spadkowej. Od 86. minuty zawodnicy Hoffenheim grali w osłabieniu, gdyż czerwony kartonik ujrzał Luiz Gustavo.

Hertha Berlin zremisowała 1:1 z Mainz. Cały mecz w barwach Herthy rozegrał reprezentant Polski, Łukasz Piszczek. Natomiast Artur Wichniarek cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W ostatnim sobotnim meczu Bayern Monachium gładko rozprawił się z Borussią Dortmund. Zawodnicy Louisa van Gaala pokonali BVB aż 3:1. Reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski grał do 74. minuty. Później został zmieniony przez Tamasa Hajnala.

Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg 2:1 (0:0)

1:0 Reinartz 48

2:0 Andre Lenz (gol samobójczy) 68