Niemcy zagrają w półfinale piłkarskich mistrzostw świata. Gospodarze turnieju pokonali w ćwierćfinale Argentynę 4:2 w rzutach karnych. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce było 1:1.

Pierwsza połowa spotkania była bezbarwna. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć zdecydowanej przewagi. Pierwszy gol w spotkaniu padł dopiero w 49. minucie – zdobył go dla Argentyny Roberto Ayala. W 80. minucie wyrównał na 1:1 Miroslav Klose.

W regulaminowym czasie gry nie nastąpiło rozstrzygnięcie. Sędzia zarządził wiec dogrywkę 2x15 minut. Niestety ona również nie przyniosła zwycięstwa jednej z drużyn.

Bohaterem w ekipie Niemiec był Jens Lehmann, który w serii rzutów karnych obronił strzały Roberta Ayali i Estebana Cambiasso. Niemcy zdobyli 4 bramki i awansowali do półfinałów mundialu.

A jak pokazała sonda RMF FM, większość internautów kibicowała Argentynie. Zwycięstwa biało-niebieskim życzyło około dwóch trzecich spośród głosujących.