W ogóle nie bierzemy tego pod uwagę! Tak Niemiecki Związek Piłki Nożnej skomentował informacje, że to Niemcy przejmą organizację Euro 2012, gdy „coś nie wyjdzie” w Polsce i na Ukrainie. W czwartek i piątek odbędzie się w Bordeaux posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA. Oceni m.in. postępy w przygotowaniach do ME 2012.

Media wymieniały Niemców, ale także Hiszpanów i Włochów jako potencjalnych kandydatów zastępczych, gdyby prace w wybranych państwach nie przebiegały zgodnie z harmonogramem. UEFA natomiast nigdy oficjalnie nie wypowiedziała się na ten temat.

Ten temat nie jest w ogóle poruszany, nie było nigdy żadnego zapytania ze strony UEFA, a my nie bierzemy czegoś takiego pod uwagę - poinformował sekretarz generalny Niemieckiego Związku Piłki Nożnej Wolfgang Niersbach.

W czerwcu Michel Platini przestrzegł jednak, że "jeśli w Warszawie i Kijowie nie będzie gotowych stadionów, mistrzostwa mogą się tam nie odbyć". Problemem są również niedostosowane i za małe porty lotnicze oraz niewystarczająca baza hotelowa, szczególnie na Ukrainie.