Estoński browar w niekonwencjonalny sposób postanowił podziękować bramkarzowi piłkarskiej reprezentacji Słowenii Samirowi Handanovicovi za obronę rzutu karnego w ostatnim spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy. W dowód wdzięczności piłkarz dostał skrzynkę piwa. Jego interwencja pozwoli zagrać Estończykom w barażach.

Słowenia wygrała we wtorek z Serbią 1:0, a wynik ten dał Estonii awans do baraży Euro 2012. W bezpośredniej rywalizacji o miejsce w ME Estonia zmierzy się z Irlandią. Estończycy we wtorek już nie grali i czekali z niecierpliwością na wynik spotkania Słowenii - Serbia. Ci ostatni do zajęcia drugiego miejsca w grupie C i wyprzedzenia Estonii potrzebowali zwycięstwa w Mariborze.

Jedyną bramkę meczu strzelili Słoweńcy w ostatniej minucie pierwszej połowy. Serbowie mieli wiele szans na wyrównanie, ale Słoweńcy z każdej opresji wychodzili obronną ręką, w czym największa zasługa bramkarza Handanovica występującego na co dzień we włoskim Udinese. W 64. minucie zdał celująco najtrudniejszy egzamin - obronił rzut karny wykonywany przez kapitana Serbów Nemanję Vidica.