W piątym meczu finałowym amerykańskiej ligi koszykarskiej NBA zespół Orlando Magic przegrał z Los Angeles Lakers 99-86. W rywalizacji do czterech zwycięstw „Jeziorowcy” zwyciężyli 4-1. Tym samym drużyna ta zdobyła piętnaste w swojej historii mistrzostwo ligi NBA.

W piątym meczu finałowym dominowali Lakersi. Zawodnikom Orlando Magic wyraźnie brakowało pomysłu na grę. Gospodarze aktywnie i skutecznie rządzili na parkiecie tylko przez pierwsze dwanaście minut spotkania – pierwszą kwartę wygrali 28:26. W kolejnych odsłonach było już tylko gorzej – w drugiej części przegrali 18:30, a w trzeciej 15:20. Jedynie na otarcie łez wygrali ostatnią kwartę 25:23.

Marcin Gortat spędził na boisku blisko dziewięć minut i zdobył cztery punkty. Najbardziej wartościowym zawodnikiem finałów został wybrany Kobe Bryant z Los Angeles Lakers.