Zdobywca Pucharu Świata w wyścigu łyżwiarskim na 1500 metrów Zbigniew Bródka zajął szóste miejsce na tym dystansie w mistrzostwach świata na torze olimpijskim w Soczi. Złoty medal zdobył reprezentant gospodarzy Denis Juskow.

Koronna konkurencja Polaka zainaugurowała odbywające się w Rosji mistrzostwa. Bródka mógł być uznawany za jednego z faworytów. Stawał na podium w czterech ostatnich zawodach Pucharu Świata. Tym razem przegrał jednak z pięcioma rywalami.

Juskow pokonał 1500 metrów w 1.46,32. Srebro przypadło Amerykaninowi Shaniemu Davisowi, który stracił do niego 0,51 s, a trzecie miejsce zajął Rosjanin Iwan Skobriew. Bródka, zajmując szóste miejsce, pojechał wolniej od zwycięzcy o 1,14 s. Ósme miejsce zajął Konrad Niedźwiedzki, a szesnaste Jan Szymański.

W rywalizacji pań na 3000 metrów startować będą dzisiaj jeszcze trzy polskie panczenistki: Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś i Natalia Czerwonka.