Główna nagroda - milion dolarów i 1000 punktów ATP - dla Rafaela Nadala! Hiszpański tenisista po dwóch godzinach i 29 minutach pokonał Argentyńczyka Juana Martina del Potro 4:6, 6:3, 6:4 w finale turnieju ATP Masters1000 w kalifornijskim Indian Wells.

Pojedynek Hiszpana i Argentyńczyka był ich jedenastym spotkaniem na korcie. Ostatni raz Nadal i Martin del Potro walczyli w  finale Pucharu Davisa w 2011 roku. Wtedy w czterech setach zwyciężył Hiszpan. Na kortach w Indian Wells rywalizowali trzy razy i za każdym razem lepszy był Rafael Nadal. Del Potro w ćwierćfinale Indian Wells wygrał ze Szkotem Andy Murray'em, a w półfinale z Serbem Novakiem Djokovicem.

Nadal w lutym wrócił do gry po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją lewego kolana. Od tego momentu przegrał tylko jeden mecz singlowy - w finale turnieju ATP w chilijskim Vina del Mar, a potem zwyciężył w imprezach z tego cyklu w Sao Paulo i Acapulco.

Rankingi WTA Tour - Urszula Radwańska 33., Agnieszka czwarta

Po turnieju w Indian Wells Urszula Radwańska awansowała o cztery lokaty w rankingu tenisistek WTA Tour. Polka zajmuje teraz 33 miejsce. Agnieszka Radwańska wciąż jest wciąż czwarta. Prowadzi Amerykanka Serena Williams, a wiceliderką klasyfikacji została Maria Szarapowa. Rosjanka w niedzielę triumfowała w imprezie rangi WTA Tour Premier I w Indian Wells, wyprzedziła w rankingu Białorusinkę Wiktorię Azarenkę. Awans o jedną pozycję zaliczyła także finałowa przeciwniczka Rosjanki, Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, która zajmuje teraz dziewiąte miejsce.

To one zarabiają najwięcej

Agnieszka Radwańska z dorobkiem 599 889 dolarów zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji najbogatszych tenisistek tego sezonu. Listę otwiera Białorusinka Wiktoria Azarenka, która jako jedyna zarobiła ponad trzy miliony dolarów. Na drugą pozycję, po niedzielnym triumfie w turnieju rangi WTA Tour w Indian Wells, przesunęła się Rosjanka Maria Szarapowa - 1 608 892. Zepchnęła na trzecie miejsce kontuzjowaną (nie gra od końca stycznia) Chinkę na Li - 1 365 879. Urszula Radwańska na tenisowej "liście płac" zajmuje 43. lokatę z dorobkiem 138 903 dolarów.