Piłkarz Leicester City Marcin Wasilewski zdobył bramkę w wyjazdowym meczu 23. kolejki ligi angielskiej z Manchesterem United (1:3). To pierwszy gol Polaka w Premier League od 1992 roku, kiedy także w starciu z ManU na listę strzelców wpisał się Robert Warzycha.

Warzycha występował wówczas w Evertonie, a bramki "Czerwonych Diabłów" strzegł słynny Duńczyk Peter Schmeichel. 19 sierpnia 1992 roku zespół z Liverpoolu wygrał na Old Trafford 3:0.

34-letni Wasilewski na listę strzelców wpisał się w 80. minucie. Davida de Geę pokonał strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu różnego. To było jednak tylko honorowe trafienie. Jego drużyna już do przerwy przegrywała 0:3.

Bramki dla gospodarzy zdobyli Holender Robin van Persie i Kolumbijczyk Radamel Falcao, a autorem samobójczego gola był Wes Morgan.

Leciester zamyka tabelę. Do miejsca gwarantującego utrzymanie "Lisy" tracą trzy punkty. Manchester United jest trzeci. Od prowadzącej Chelsea ma dziewięć punktów mniej. Spotkanie londyńczyków rozpocznie się o 18.30. W hicie kolejki "The Blues" podejmą zajmujących drugą lokatę i broniących tytułu piłkarzy Manchesteru City.

W niedzielę natomiast odbędą się mecze drużyn polskich bramkarzy. Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego podejmie Aston Villę, a Swansea City Łukasza Fabiańskiego zagra na wyjeździe z Southamptonem.