Sylwia Gruchała przegrała w ćwierćfinale turnieju indywidualnego szermierczych mistrzostw świata w Paryżu. Polka uległa najbardziej utytułowanej florecistce w historii - Włoszce Valentinie Vezzali 7:8. Została ostatecznie sklasyfikowana na siódmym miejscu.

W drodze do czołowej ósemki Gruchała pokonała kolejno: Ruth Yi Lun Ng z Singapuru 12:8, Annę Rybicką 11:5 oraz Francuzkę Astrid Guyart 15:7. Nie dała jednak rady Vezzali, która ma na koncie 3 mistrzostwa olimpijskie, a także 5 medali MŚ i ME. Włoszka w 1/16 finału wyeliminowała też inną polską zawodniczkę - Katarzynę Kryczało.

Najwcześniej, bo już w 1/32 finału odpadła Karolina Chlewińska, która została sklasyfikowana na 34. miejscu. Rybicka zajęła 29. lokatę, a Kryczało była 24.

Wśród panów najlepiej z czwórki florecistów spisał się Marcin Zawada, który dotarł do 1/16 finału i zajął 30. miejsce. Paweł Kawiecki uplasował się na 37. pozycji, Leszek Rajski był 65, a Tomasz Ciepły 68.