Krzysztof Hołowczyc (Ford Fiesta) zajął piąte miejsce w pierwszej rundzie zawodów rallycrossowych RX Lites rozegranych w Portugalii na Pista Automovel de Montalegre. Triumfował Szwed Kevin Eriksson.

RX Lites to seria towarzysząca mistrzostwom świata FIA w rallycrossie. Wszyscy kierowcy ścigają się 310-konnymi Fordami Fiesta. Wszyscy startują na takiej samej nawierzchni, w takich samych warunkach pogodowych, w takich samych samochodach.

W finale Eriksson wyprzedził rodaka Kevina Hansena i Norwega Joachima Hvaala. Drugi polski kierowca Martin Kaczmarski odpadł w półfinale.

Na starcie nawet nie było najgorzej, ale później wypadłem do piachu i niestety zabrakło pół metra, żeby powrócić na tor. Piąte miejsce w finale, to w sumie niezły początek przygody z mistrzostwami świata - napisał Hołowczyc na Facebooku.

Liderem mistrzostw świata FIA (Supercars) został Szwed Johan Kristoffersson (VW Polo WRX). Znany kierowca wyścigowy o 3,7 s pokonał obrońcę tytułu, byłego rajdowego mistrza świata Norwega Pettera Solberga (Citroen DS3 WRX). Trzecie miejsce zajął Szwed Timmy Hansen (Peugeot 208 WRX).