Sztafeta 4x400 m mężczyzn w składzie: Kajetan Duszyński, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Tymoteusz Zimny wynikiem 3:01:59 min zajęła siódme miejsce na zakończenie 16. mistrzostw świata w Londynie. Złoty medal zdobył zespół Trynidadu i Tobago - 2:58:12 min, wyprzedzając USA. Zwycięzcy biegli w zestawieniu: Jarrin Solomon, Jereem Richards, Machel Cedenio i Lalonde Gordon.

Zwycięzcy biegli w zestawieniu: Jarrin Solomon, Jereem Richards, Machel Cedenio i Lalonde Gordon.
Rafał Omelko w czasie biegu /IAN LANGSDON /PAP/EPA

Awans męskiej sztafety 4x400 m do finału lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie był jedną z większych niespodzianek. Liczyliśmy, że ją sprawimy. Idzie młoda krew, ale mieliśmy też trochę szczęścia w losowaniu - mówił w piątek lider ekipy Rafał Omelko.

Biało-czerwoni uzyskali czas 3:01:78 min i weszli do rozgrywki o medale z siódmym wynikiem.