Kajakarze górscy Aleksandra Stach i Marcin Pochwała wywalczyli srebrny medal mistrzostw świata w mikście C2! W hiszpańskiej miejscowości La Seu d'Urgell Polacy bronili tytułu z Rio de Janeiro w tej nieolimpijskiej konkurencji.

Wywalczony na zakończenie mistrzostw srebrny krążek Stach i Pochwały to drugi medal, z jakim wróci do kraju biało-czerwona ekipa. Wcześniej brąz w drużynowej rywalizacji w K1 zdobyli Michał Pasiut, Dariusz Popiela i Krzysztof Majerczak.

Nie wszyscy reprezentanci Polski zaliczą jednak niedzielę w La Seu d'Urgell do udanych. Kilka godzin przed startem Stach i Pochwały rozczarowało - nie zdobywając kwalifikacji olimpijskich w C1 kobiet i K1 mężczyzn - dwoje innych zawodników: Klaudia Zwolińska zajęła 20. miejsce, a Michał Pasiut był dopiero 38.

Zgoła inaczej hiszpańskie mistrzostwa wspominać będą natomiast Grzegorz Hedwig i Natalia Pacierpnik, którzy w sobotę wywalczyli dla Polski kwalifikacje na igrzyska w Tokio w C1 i K1.

Biało-czerwoni będą mieli jeszcze jedną szansę na kwalifikację olimpijską - w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Do zdobycia będzie po jednej przepustce w K1 mężczyzn i C1 kobiet.