Szwedzcy hokeiści nie obronią tytułu w odbywających się na Słowacji mistrzostwach świata elity. Ekipa "Trzech Koron" w ćwierćfinale przegrała w Koszycach po dogrywce z Finami 4:5 (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1).

Finlandia - Szwecja 5:4 po dogr. (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)

Bramki: dla Finlandii - Niko Mikkola (1), Petteri Lindohm (26), Jani Hakanpaa (30), Marko Anttila (59), Sakari Manninen (62); dla Szwecji - John Klinberg (3), Patric Hornqvist (17), Elias Pettersson (21), Erik Gustafsson (40).
Kary: Finlandia - 4; Szwecja - 0 minut.

Zawodnicy obu ekip nie zwlekali ze zdobywaniem goli. Wynik otworzyli Finowie po bramce Niko Mikkoli już w pierwszej minucie spotkania. Niespełna 100 sekund później wyrównał John Klinberg. W trzeciej tercji w lepszej sytuacji byli najlepsi w dwóch poprzednich edycjach MŚ Szwedzi, którzy prowadzili 4:3, ale w 59. minucie do remisu doprowadził Marko Anttila. Już w drugiej minucie dogrywki o zwycięstwie zespołu "Suomi" przesądził Sakari Manninen.

Finowie, mistrzowie globu z 1995 i 2011 roku, w półfinale zmierzą się z Kanadyjczykami. Ci kilka godzin wcześniej pokonali Szwajcarów - także po dogrywce - 3:2.