Polscy hokeiści pokonali w Krynicy-Zdroju Holandię 5:1 (2:0, 1:0, 2:1) w swoim trzecim meczu mistrzostw świata w hokeju na lodzie Dywizji IB. W czwartek biało-czerwoni zmierzą się z Australią.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy polska reprezentacja na krynickim turnieju. Po pokonaniu Litwy 9:0 i Rumunii 10:0 w środę podopieczni Wiktora Pysza odprawili z kwitkiem drużynę Pomarańczowych.

Fatalna okazała się dla Holendrów dziewiąta minuta spotkania. Najpierw krążek umieścił w siatce Leszek Laszkiewicz, 17 sekund później to samo uczynił Marcin Kolusz.

Kolejne dwie bramki Polacy zdobyli grając w osłabieniu. W drugiej tercji stało się to, gdy na ławkę kar trafił Adrian Borzęcki, zaś na początku trzeciej - Patryk Wajda.

W czasie tego spotkania po raz pierwszy na krynickim turnieju pokonany został bramkarz naszej reprezentacji Przemysław Odrobny. W 54. minucie krążek umieścił w jego bramce Mike Dalhuisen. Dwie minuty później triumf Polaków przypieczętował - strzelając piątą bramkę - Jarosław Reszutko.

Polska - Holandia 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Bramki:

dla Polski: Marcin Kolusz - dwie (9, 49), Leszek Laszkiewicz (9), Mikołaj Łopuski (31), Jarosław Rzeszutko (56); dla Holandii: Mike Dalhuisen (54).

Kary: Polska - 16 minut, Holandia - 10 minut.