Polska wygrała z Tunezją 30:28, a Hiszpania zaledwie zremisowała z Brazylią 29:29 w pierwszych meczach grupy B mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. Do sporej niespodzianki doszło w grupie C, gdzie faworyzowana Chorwacja zremisowała z Japonią 29:29.

Areną spotkań reprezentacji Polski, która dostała tzw. dziką kartę na udział w turnieju, jest w tej fazie mistrzostw New Capital Sports Hall w Wedian, około 50 km od Kairu.

Biało-czerwoni do przerwy remisowali z Tunezją 17:17, ale w drugiej połowie okazali się lepsi od rywali. Dzięki wygranej prowadzą w tabeli grupy B po pierwszej kolejce. Niespodzianką był remis Hiszpanów, aktualnych mistrzów Europy, z Brazylijczykami.

W MŚ po raz pierwszy występują 32 zespoły. Z każdej z ośmiu grup do drugiej rundy awansują po trzy drużyny. W ten sposób powstaną cztery grupy po sześć ekip, z których po dwie najlepsze zagrają w ćwierćfinale.

Finał zaplanowano na 31 stycznia w Kairze. Mecze odbywają się bez publiczności.