Polska przegrała z Koreą Południową 33:37 w meczu grupy II turnieju finałowego mistrzostw świata piłkarek ręcznych, które odbywają się we Francji.

Niezliczona ilość błędów technicznych i bezradność w akcjach ofensywnych w ostatnim kwadransie gry były głównymi przyczynami porażki podopiecznych trenera Zenona Łakomego z rywalkami.

To trzecia z rzędu przegrana Polek w tych MŚ. Zaczęły niezbyt dobrze. Od stanu 4:4 w siódmej minucie straciły cztery gole z rzędu w ciągu czterech minut. Azjatki długo utrzymywały 2- 3-bramkową przewagę, ale po kolejnej udanej akcji najlepszej zawodniczki na boisku Kingi Polenz udało się "biało-czerwonym" uzyskać kontakt i było 13:14 w 23. minucie.

Później Polki zmarnowały kilka okazji na remis, dopiero gdy grały w osłabieniu sztuka ta się udała - trzy minuty przed przerwą Jacek wyrównała na 16:16. W 29. minucie nawet udało się im wyjść na prowadzenie 19:18, ale końcówka pierwszej części ponownie należała do Koreanek, które do szatni schodziły wygrywając 20:19.

Najlepszy okres gry w wykonaniu zawodniczek trenera Łakomego to początek drugiej połowy. Po czterech golach z rzędu prowadziły 23:21 (34. minuta). Potem nastąpiła kolejna seria prostych błędów - kroki, niecelne podania, i rywalki zniwelowały straty.

Po raz ostatni Polki wygrywały w 43. minucie 26:25. Potem nastąpił okres słabszej gry i Koreanki uzyskały 4-bramkową przewagę (31:27). Tej różnicy już się nie udało odrobić i rywalki zdobyły pierwsze punkty w tej fazie rozgrywek.

Skład reprezentacji Polski:

Małgorzata Sadowska, Magdalena Chemicz - Aleksandra Jacek, Dorota Malczewska, Kaja Załęczna, Ewa Damięcka, Dagmara Kowalska, Małgorzata Majerek, Kinga Polenz, Karolina Kudłacz, Izabela Duda, Katarzyna Duran, Kinga Byzdra, Klaudia Pielesz.

Skład reprezentacji Korei Południowej:

Youngran Oh, Minhee Lee - Sunhee Woo, Ona Kim, Soonyoung Huh, Junghwa An, Namsun Kim, Chayoun Kim, Seongok Oh, Bokhee Myoung, Imjeong Choi, Pilhee Moon.

"Biało-czerwone" w niedzielę o godz. 18.30 zagrają z Niemkami, a rywalizację w drugiej rundzie zakończą we wtorek potyczką z Hiszpanią o 20.30.