To dla nas bardzo ważne zwycięstwo. CSKA jest lepszym zespołem, niż się wydaje. Jednak wierzymy, że awansujemy dalej - stwierdził trener Interu Mediolan Jose Mourinho po wygranym 1:0 spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z CSKA Moskwa. Przypomniał, że na rewanżowe spotkanie będą dostępni również Thiago Motta i Lucio.

To był trudny mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Piłkarze CSKA blokowali nasze ataki i bronili się bardzo dobrze. Do przerwy nie graliśmy na miarę naszych oczekiwań. Dopiero po tym, jak Diego Milito strzelił gola, nasza gra uległa zmianie. Mogliśmy wygrać co najmniej 3:0, ale ten wynik również mnie satysfakcjonuje - mówił szkoleniowiec "Nerazzurrich".

Mourinho pytany o to, czy Inter w tym sezonie może wygrać Ligę Mistrzów, nie dał jednoznacznej odpowiedzi. Jest siedem innych drużyn, które chciałyby wygrać tak samo, jak my. Ale w przyszłym roku, kiedy Inter znów awansuje do tych rozgrywek, będę mógł powiedzieć, że pozbyliśmy się mentalnej blokady i możemy być liderem - zapewnił "The Special One".