"Mamy to, na co zasłużyliśmy po fatalnym meczu" - przyznał trener piłkarzy Realu Madryt Jose Mourinho po przegranym spotkaniu z Sevillą 0:1 w lidze hiszpańskiej. Gola zdobył urodzony w Tczewie Piotr Trochowski. W tabeli "Królewscy" spadli na dziesiąte miejsce.

Nie obawiam się o stratę punktową do Barcelony, martwi mnie postawa mojego zespołu. Nie mam drużyny - powiedział trener Realu Jose Mourinho na konferencji prasowej. Jego podopieczni w czterech spotkaniach zdobyli cztery "oczka". Z kompletem punktów prowadzi Barcelona.

Wliczając Superpuchar Hiszpanii, mistrzowie kraju ponieśli trzecią porażkę z rzędu na wyjeździe. Już w 2. minucie na listę strzelców, po rzucie rożnym, wpisał się Trochowski, były zawodnik m.in. Bayernu Monachium i Hamburger SV.

"Chciałem zmienić siedmiu zawodników"

W przerwie zmieniłem dwóch graczy (na boisku pojawili się Chorwat Luka Modric i Francuz Karim Benzema), a chciałem siedmiu. I mamy to, na co zasłużyliśmy po fatalnym występie. Sevilla walczyła o każdą piłkę, jakby była ostatnią w życiu - dodał portugalski szkoleniowiec.

Najbliższy wyrównania był sprowadzony z Tottenhamu Hotspur Modric, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka.

Real traci kolejne punkty, a tymczasem wicemistrz poprzedniego sezonu Barcelona wygrała z Getafe 4:1, po dwóch bramkach Lionela Messiego oraz trafieniach Adriano Correi i Davida Villi.