Dwa medale zdobyli do tej pory polscy kolarze torowi w mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców, które odbywają się w portugalskiej Anadii. Po brąz sięgnęli juniorzy w sprincie drużynowym oraz młodzieżowiec Krzysztof Maksel.

W drużynowym sprincie wygrali Niemcy przed Rosjanami. Biało-czerwoni startowali w składzie Patryk Rajkowski (UKS Jedynka Limaro Kórnik), Jakub Stecko (GK Żyrardów) oraz Mateusz Rudyk (UKS Moto Agbud Jelcz-Laskowice) i pokonali Francuzów.

Maksel (ALKS Stal Grudziądz) uzyskał rezultat 1.02,085 na dystansie 1 kilometra. Szybciej cztery okrążenia toru przejechali tylko Czech Robin Wagner - 1.01,917 oraz Niemiec Erik Engler - 1.02,009.

Wynik Maksela jest drugim w historii polskiego kolarstwa. Pod koniec czerwca podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Pruszkowie pobił on wieloletni rekord Grzegorza Krejnera, osiągając czas 1.02,081.