AC Milan wygrał 3:0 z Interem w derbach Mediolanu rozgrywanych w ramach 31. serii spotkań włoskiej Serie A. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Massimiliano Allegriego na siedem kolejek przed końcem rozgrywek umocnili się na prowadzeniu w tabeli, odskakując aktualnym mistrzom Włoch na 5 punktów.

Zwycięstwo Milanowi zapewniły dwa trafienia Alexandre Pato oraz gol Antonio Cassano. Brazylijczyk otworzył wynik spotkania już w 1. minucie, a na 2:0 podwyższył w 62. W końcówce spotkania trzecie trafienie dla "Rossonerich" strzałem z rzutu karnego dołożył Cassano.

Inter od 54. minuty musiał sobie radzić w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką ukarany został Cristian Chivu. W doliczonym czasie gry za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został także strzelec trzeciej bramki, Antonio Cassano.