Michał Kwiatkowski zajął szóste miejsce na opublikowanej przez francuski dziennik „L”Equipe” liście najlepiej opłacanych kolarzy. Mistrz świata z Ponferrady zarabia rocznie ok. 2,5 mln euro z tytułu kontraktu z brytyjską grupą zawodową Ineos.

Na czele listy znalazł się były trzykrotny mistrz świata Słowak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) z gażą szacowaną na 5 mln euro.

Kolejne miejsca zajęli koledzy klubowi Kwiatkowskiego, trzej triumfatorzy wyścigu Tour de France: Brytyjczycy Chris Froome (4,5 mln euro) i Geraint Thomas (3,5 mln) oraz Kolumbijczyk Egan Bernal (2,7 mln). Piąta lokata przypadła Włochowi Fabio Aru (UAE Team Emirates; 2,6 mln).

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Francuz Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step; 2,3 mln), Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar; 2,2 mln), Włoch Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo) oraz Ekwadorczyk Richard Carapaz (Ineos; obaj po 2,1 mln).

Według "L’Equipe" granicę dwóch milionów euro z tytułu kontraktu sportowego osiągnęli jeszcze Francuz Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) oraz Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma). Lider polskiej grupy CCC Belg Greg Van Avermaet zajął w tej klasyfikacji 18. miejsce z roczną gażą w wysokości 1,6 mln euro.