Kobieca czwórka podwójna w składzie: Maria Springwald, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska zdobyła srebrny wioślarskich mistrzostw Europy w Brandenburgu w rywalizacji czwórek podwójnych. Zwyciężyły Niemki, a trzecie były Ukrainki.

Polki uzyskały czas 7.18,530 i straciły do triumfatorek nieco ponad cztery sekundy. Ukrainki miały wynik o ok. 2,5 sekundy gorszy od biało-czerwonych.

Polska czwórka podwójna ma już pewne miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, wywalczone na ubiegłorocznych mistrzostwach świata we francuskim Aiguebelette. Zajęła tam czwartą pozycję. Z kolei przed rokiem na ME w Poznaniu zdobyła brązowy medal.

W Brandenburgu wcześniej na najniższym stopniu podium w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej stanęły Weronika Deresz i Joanna Dorociak. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn czwarte miejsce zajęli Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski, którym do medalu zabrakło ok. pięciu sekund. Z kolei w jedynkach wagi lekkiej piąta była Martyna Mikołajczak.