Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) zdobyła srebrny medal w turnieju indywidualnym szablistek na szermierczych mistrzostwach Europy w angielskim Sheffield. W finale przegrała z Ukrainką Olgą Charłan 10:15. To drugi medal ME w karierze 29-letniej Sochy. W 2004 roku w Kopenhadze stanęła na najwyższym stopniu podium.

W drodze do finału 29-letnia Socha, która przez większą część roku trenuje w USA pod okiem szkolącego tamtejszą kadrę Edwarda Korfantego, odniosła cztery zwycięstwa. Pokonała kolejno: Hiszpankę Lucię Martin-Portugues 15:11, piątą na liście FIE Rosjankę Jekaterinę Diaczenko 15:9, Włoszkę Gioię Marzoccę 15:14 oraz Pundyk 15:11.

W ćwierćfinale z Marzoccą, dwukrotną brązową medalistką mistrzostw świata, Polka prowadziła nawet 13:10, ale później rywalka zadała cztery trafienia z rzędu. Dwie ostatnie akcje należały jednak do szablistki pochodzącej z Pabianic. Z kolei w półfinale z Ukrainką Socha zadała cztery kolejne trafienia od stanu 11:11.

Pozostałe trzy reprezentantki Polski odpadły we wcześniejszych fazach turnieju. Katarzyna Kędziora zajęła 16. miejsce, Bogna Jóźwiak - 30., a Irena Więckowska (wszystkie OŚ AZS Poznań) była 31.