Siatkarscy wicemistrzowie świata nie zdobędą mistrzostwa Europy. Ani żadnego innego medalu. Polscy siatkarze przegrali swój trzeci mecz na turnieju w Moskwie, z Finlandią 0:3, i nie mają już żadnych szans na podium.

Polacy zaczęli dobrze - na pierwszą przerwę techniczną schodzili z dwupunktową przewagą 8:6. Grali równo, skutecznie blokowali rywali i świetnie grali w obronie. Dwupunktową przewagę zachowali też do drugiej przerwy technicznej.

Później było coraz gorzej: po kilku błędach w obronie Finowie objęli prowadzenie. Przy stanie 20:18 dla Finlandii trener Lozano poprosił o czas. Po kolejnym ataku zakończonym blokiem rywali na ławkę rezerwowych zszedł Grzegorz Szymański. Na jego miejsce wszedł młody Bartosz Kurek. Na końcówkę seta na boisko za Michała Bąkiewicza wszedł Sebastian Świderski. Ale te roszady nie przeszkodziły rywalom wygrać pierwszego seta 25:20.

Drugiego seta polska drużyna zaczęła w takim samym składzie jak pierwszego. Pierwszy punkt zdobyli Polacy po autowym ataku Finów. Kolejne akcje pozwoliły polskim siatkarzom utrzymać niewielkie prowadzenie. Jednak po kilku błędach w naszym przyjęciu i obronie Finowie zdołali zremisować 6:6, a następnie objąć prowadzenie i zejść na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:6. Po zmianie Wojciech Grzyb – Łukasz Kadziewicz polska drużyna zdołała zremisować 12:12. Kolejne minuty meczu to zacięta walka punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną Polacy zeszli prowadząc 16:15. Po przerwie siatkarze Raula Lozano szybko odskoczyli Finom na trzy „oczka”. Poprawiła się skuteczność naszego bloku, ale wciąż Polacy mieli problemy z zakończeniem ataków. Wszystkie błędy wykorzystali fińscy siatkarze, remisując 20:20. Po zaciętej końcówce Finowie wygrali drugiego seta 29:27.

Początek trzeciego seta dobrze rozpoczął się dla naszych rywali. Podopieczni Raula Lozano fatalnie grali w przyjęciu. Finowie, wykorzystując nasze błędy w obronie, odskoczyli na cztery oczka. To wystarczyło, by spokojnie kontrolowali mecz do końca. Z każdym kolejnym punktem nasi rywale zyskiwali coraz większą pewność siebie. Co ważne, przez trzeci cały set, nasza reprezentacja nie była w stanie zmniejszyć przewagi Finów ani nawiązać z nimi równej walki. Ostatecznie przegraliśmy trzeciego seta 25-21.

Polscy siatkarze przegrali dotąd z Belgią 1:3, 0:3 z Rosją i 0:3 z Finlandią. W fazie grupowej zagrają jeszcze z Bułgarią oraz Włochami, ale porażka z Suomi pozbawia Polaków szans na awans do półfinału.