Mats Hummels pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał pięcioletni kontrakt z Bayernem Monachium. Mistrzowie Niemiec zapłacili za niego Borussii Dortmund ok. 38 mln euro.

Mats Hummels /PAP/EPA/BERND THISSEN /PAP/EPA

Choć Hummels największe sukcesy święcił w Borussii Dortmund, jest wychowankiem Bayernu Monachium. Mamy przyjemność powitać Matsa w klubie. Wzmacniamy zespół zawodnikiem światowej klasy, który nie boi się odpowiedzialności. Do tego jest naszym wychowankiem - powiedział Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bawarczyków. W sobotę Bayern pokonał po rzutach karnych BVB w finale Pucharu Niemiec. Był to ostatni występ Hummelsa w zespole z Dortmundu.

Hummels wywalczył z Borussią dwa mistrzostwa Niemiec, Puchar Niemiec, dwa Superpuchary Niemiec i awansował do finału Ligi Mistrzów w 2013 roku (gdzie przegrał z Bayernem Monachium 1:2). W reprezentacji rozegrał 46 spotkań i strzelił cztery gole. Był częścią drużyny, która w 2014 roku została mistrzem świata.

Hummels jest kolejnym piłkarzem w ciągu ostatnich lat, którzy przeszli z Borussii Dortmund do Bayernu Monachium. W 2013 roku szeregi mistrzów Niemiec zasilił Mario Götze, a rok później Robert Lewandowski.